14. veebruar

.. on SÕBRAPÄEV. 

Ei teagi nüüd kumba pidi seda asja vaadata. Miks selle nimi on sõbrapäev kui inimesed ainult räägivad sellest, kuidas tuleb leida oma nö Valentin. Peaks sellel päeval ikka oma kallimaga koos olema ja ühiselt aega veetma. Võibolla peaks olema siis armunutepäev.

Või siis.. miks inimesed ainult räägivad oma Valentini leidmisest ja kallimaga koos aja veetmist kui selle nimi on sõbrapäev. Sõbrapäev- päev, mil tuleks meeles pidada oma lähedasi sõpru. Jah, kallimad on ka lähedased, aga no siiski.

(haha) need on tegelikult seal üleval täpselt samad asjad ju. Kuigi jah, ma saan aru. Algselt, ammu enne minu sündi siia maailmasse, oli sõbrapäev veel Valentinipäev, mõeldud kallimatele ehk siis Valentinile ja Valentinale.

Seda arvamust ma ei jaga, et sõbrapäeva ei peaks Eestis üldse tähistamagi, sest see ei ole meie riigi püha.. mida iganes. Ma arvan, et sõbrapäev on selline päev või nö püha, mis lihtsalt tuletab meelde, et ooo inimesed teil on sõbrad, kes vajavad veidi teie kiitust. Seda ma arvan siiskii, et Eestis las jäägu see sõbrapäevaks mitte Valentini päevaks. Mille jaoks? Kui on jõulud, siis me ei ütle ju, et tähistame Christmasit, kui on suur reede siis me ei ütle ju, et värvime mune, sest Easter on. Seega, las sõbrapäev jäägu sõbrapäevaks. Ja kui sõbrapäeva tähistada, siis kas väga minimaalselt või üldse mitte. (nüüd ma räägin iseendale vastu)

Varem, nooremates klassides (ma ei ole vana) ehk alla 9. jäävates klassides leppisime alati sõbrannadega kokku, kes kellele mis kingi sõbrapäeval teeb. Loomulikult oli vaja teha ligikaudu 10 kingitust igale sõbrannale. Et ikka iga “kõige parem sõbranna” saaks armsa karukese või lõhnava kunstroosi. Appi milline totrus. Mida vanemaks saan, seda enam ikkagi õpin hindama seda kingituste janti. Minu arust ei ole üldse vaja sõbrapäevaks kinkida mõnd karukest, mis hiljem koha kusagil voodi alla leiab, sest on ära ununenud, et sul seline asi üldse eksisteerib. Piisab ju paarist heast sõnast või kallistusest. Lihtsalt selle pärast, et näidata kellelegi, et tema olemasolu ikkagi huvitab sind, on lausa oluline.

No ja ega keegi paarist väikesest sümboolsest šokolaadist ka ära ei ütle. See oleks ka kõik, ma arvan.

Saudi Araabia näiteks ei tähista üldse sõbrapäeva. Seal on see suisa keelatud.
“Kuid maailmas leidub ka selliseid riike, mis paistavad eriliselt silma Valentinipäeva tähistamise poolest. Esmajärjekorras tuleks mainida Saudi Araabiat, mis on ainuke riik maailmas, kus selle pidupäeva tähistamine…on ametlikult keelatud ning selle keelu ületajat ähvardab suur rahatrahv. Kõigil selle riigi kauplustel on Valentinipäeval kategooriliselt keelatud kaubelda plüüsist karude, “valentinkade” ja igasuguse selle päevaga seotud sümboolikaga. Lillekauplustele on tehtud ettekirjutus, mis keelab sellel Kõikide Armunute päeval punaste roosidega kauplemise.”

Kui see asi oleks minu otsustada, siis kaotaksin poelettidelt ära 14.veebruaril sinna ilmuvad mõttetud nn sõbrapäeva nänni. Mille jaoks seda vaja on? Ei olegi. See on igaühe oma asi seda kuupäeva meeles pidada. Kui kellelgi on pulma-aastapäev, siis ei ilmu ju poodi paarikese nägudega küpsiseid või nende nimedega kaelaehteid. Ei, ei ilmu. 

Las see sõbrapäev olla, kõigile ju meeldib. Ei mingeid karukesi. Ei mingeid kunstlillekesi. Kõik minimaalne, sümboolne.

Ainuke asi, mille võiks rangelt ära keelata ja lausa rahalise trahviga karistada, on Facebookis nende tobedate “deep” tekstide jagamise: ooo sa olid mu sõber, ooo ma armastasin sind, oo sõbrapäev ma armastan teid kõiki mu sõbrad. pane laik kui oleksid mu sõber ja hoolid minust – kui te ei tea, mida tähendab idiootsus, siis palun inimesed, see see ongi.

 

Adeele

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: