Nutividinad everywhere

.. jah mul on ka nutifon, aga ikkagi..

Igapäev ja iga tund uueneb tehnika, ilmub uusi nutikaid seadmeid: nutitelefonid, tahvelarvutid ja nüüd juba isegi nutikad telekad. Ilmtingimata on kõigil neid vidinaid korraga vaja.

Kümne aasta eest olid nutitelefonid ja tahvelarvutid mõne leiutaja unistus, täna on need vallutnud aga kogu maailma ja peagi ei kujutaks me keegi elu ilma nendeta ette.

Priit Hõbemägi on oma essees „Visioonidest on villand”  öelnud:” Miks peaks üldse arvama,et seinasuurused ekraanid, tibatilluksed telefonid või 24 tundi ööpäevas jooksvaid uudiseid edastavad kanalid on midagi sellist, mille poole inimkond on kümme miljonit aastat püüelnud?”  See paneb mõtlema, kas tõesti on inimkond kümme miljonit aastat püüelnud selle nimel, et võtta taskust tarkust täis nutitelefon, libistada selle ekraanil sõrmedega üles- alla ja tunda end targemana kui kunagi varem, kuigi tegelikult oleme ikka sama lollid ja usume kõike, mida kõiksugu kanaleid pidi kuuleme või näeme. Kas on võimalik, et varsti ei loe paberkandjal ajalehti enam keegi, sest kõik vajalik informatsioon ja jooksvad uudised on vaid mõne puute kaugusel meie nutifonides.

Me räägime ja kuuleme igapäev globaalsest soojenemisest, kuid peaksime suuremat tähelepanu pöörama globaalsele internetistumisele, mis peagi inimkonna üle võimu võtab ning toimub ainult inimeste endi mõtlematu tegutsemise tõttu. Meil on olemas e-riik, e-valimised, e-hääletamine ja isegi e-valijakaart, sest nii on palju mugavam. Otsuste langetamine on vaid paari kliki kaugusel internetis. Langetame otsuseid internetis endale tegelikult teadvustamata, mida me päriselt soovime. Aga mis siis juhtuks kui terves maailmas läheks internet ära. Kuidas inimesed varjaksid seda, et nad tegelikult ei tea midagi, sest selle sama targa telefoni või tahvelarvuti sees ei ole enam kübetki tarkust, ning ei ole mitte millegi taha oma rumalust peita. Kui kogu maailmast kaoks internet, oleksid inimesed paanikas, sest nende niiöelda asendusajud oleksid kasutud ja enda pead enam kasutada ei osata.

„Tänapäeval on võimalik ehitada mobiiltelefon kella sisse või õmmelda mikrofon peanaha alla,” on samuti Priit Hõbemägi öelnud oma essees „Visioonidest on villand”, siis ei tohiks väga kauges tulevikus olla ka inimeste massiline kiibistamine. Kiibid sisaldaksid kõiki inimese isikuandmeid ja pangakontode numberid ning samuti oleks siis võimalik ka isikute jälgimine GPS seadmete abil.

On reaalne, et kõik uued tarbijad, kes on üles kasvanud koos arvutihiirega ning on õppinud meedia vahendusel asju ostma tegelikult ei teagi, mida nad ostavad, sest ainult üks klikk ja kaup on koduukse taga olemas. Kas on võimalik, et aja jooksul kaob reaalne poes ostlemine, sest meil on arvutid ja internet.

Leian, et mida kaugemale areneb tehnika, seda rumalamaks jäävad inimesed. Seda vähem mõtlevad inimesed oma peaga.

Vaadake seda ja ärge isegi üritage vastupidist väita 

Tegelikult kirjutasin selle, sest aitasin kirjutada esseed teemal uus meedia ja tegelikult olen juba ammu plaaninud selle teemalist postitust teha. Nüüd on see siis tehtud.

Pilt

 

 

Adeele

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: