Mia Jõulumaa 2014

Olgu, sellest on nüüd juba natuke aega möödas, aga 2. ja 3. detsember olin Mia Jõulumaal vabatahtlik nagu ka kaks eelnevat aastat.Tegelikult oli see ka 5. dets. Tartus, aga seal ma kahjuks ei käinud.

Sel aastal oli kogu see värk veidi teistmoodi. Kadi Urbas (Mia Jõulumaa algataja) kirjutas Mia muinasjuttude raamatu, siis sellest valmis muusikal. Oli vaja vabatahlikke, kes töötaks lava taga, aidaks väikseid näitlejaid, tassiks ja tiriks, lükaks ja tõstaks kõiki rekvisiite. Vabatahtlikke oli vaja ka fuajeesse, kes aitaks vajaduse korral kõigega, mllega vaja, toitlustusse ja veel paljudesse ametitesse. Kahtlusteta panin end kirja kohe, kui sain.

Minu ülesanne oli fujees aidata otsida laste kadunud asju, juhatada ja suunata, kui keegi küsib jne. Lastega sai palju suhelduda ja räägitud. Kuna kõik vabatahtlkud täidavad Mia Jõulumaal päkapiku rolli, siis on meil peas päkapikumüts ja seljas mingi punane asi (mingi rüü vms). Juhtus olukordi, kus tuli laps ja küsis:” Kuule päkapikk, miks ma eile jõulukalendrit ei saanud.” Mis ma oskan sellise asja peale vastata. Naeratan korra ja ütles, et ole teinekord natuke tublim laps ja viin teema sujuvalt millelegi muule. Paljude Mia päkapikeka juhtus taolisi olukordi.

Mia Jõulumaa on üldse üks väga erilne koht. Muusikali said tulla vaatama kõik!!!! Absoluutselt kõik, hoolimata finants olukorrast, puudest või teab veel millest. Kurtide jaoks oli olemas viipekeele tõlk. Pimedatele olid olemas kõrvaklapid, kuhu kõik informatsioon tuli. Nii palju kui ma tean, siis Mia Jõulumaa ongi loodud vähekindlustatud perdele. See on lihtsalt äärmiselt tore kogemus. Kui muusikal oli läbi, siis said kõik lapsed omale kingituse. See rõõm laste silmis ja see kuidas nad tänavad.. oehh. Kõik on niii toreee!

See on nii hea tunne, et sa lähed ja teed midagi head ja saad kellelegi kasulik olla ja sind siiralt tänatakse selle eest. Mia Jõulumaa vabatahtlikud on üldse kõik väga sõbralikud ja vastutulelikud ja särasilmsed.

Seda peab ise kogema! Inimesed on erinevad, seega ei saa ma garanteerida, et see vabatahtliktöö seal kõigile nii väga meeldib, kui mulle. Aga paljud, kes on käinud korra, tulevad ikka tagasi!!!! Nii ka mina. Järgmine aasta uuesti uba neljandat korda!! 🙂

Muusikali kohta ja Jõulumaa kohta on internetist palju informatsiooni! Vaadake ja otsige ja lugege, keda see huvitab! 🙂

Adeele

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: