Kui sa juhuslikult pole Simon Cowell või Mihkel Raud, siis su arvamus ei koti suures plaanis kedagi.

Nii palju kui maailmas on inimesi, on ka erinevaid tõekspidamisi, uskumusi ja väärtushinnanguid. Laiemas mõistes on maailmas kolme liiki inimesi.

Esimesse ja ühtlasi kõige väiksemasse gruppi kuuluvad need, kes päriselt teavad, mida nad elult tahavad. Nende eludel on kindel eesmärk. Nad on enda jaoks paika pannud prioriteedid, nende tõekspidamised ja põhimõtted on ajaga välja kujunendud erinevate elusündmuste tagajärjel, nad õpivad oma vigadest. Selle grupi esindajatel on välja kujunenud niiöelda elu mõte, mis kõlaks umbes nii:” ma tean, mis ma teen ja ma tean, et ma teen seda õigesti!”

Neid inimesi ei huvita see, mida inimesed nendest arvavad, sest neil on kujutluses olemas ajaplaan ja hästi elamiseks mõeldud manuaal. Mitte ükski teine inimhing ei saa nende põhimõtteid ja veendumusi muuta, sest selle grupi esindajad vihkavad spontaansust ja üllatusi, tegelikult kõike, mida nende manuaalis kirjas ei ole.

Teise ehk kõige suuremasse gruppi kuuluvad need inimesed, kes arvavad, et nad on põhimõttekindlad. Nad tõsimeeli usuvad, et nad on endajaoks kõige tähtsama esikohale seadnud ja teavad suurepäraselt, mis on õige ja mis on vale. Veel rohkem teavad nad seda, kes elab valesti ja kes elab õigesti. Tegelikkuses ei tea need inimesed mitte vähimatki. Nad lihtsalt lähevad kõigega kaasa, mida sotsiaalmeedias inmestele niiöelda ette söödetakse ja mis parjasjagu moes on. Nad ei mõtle oma peaga välja isegi seda, mis neile endile tähtis on. Nende tõekspidamised ja väärtushinnangud kujunevad välja seda halli inimeste massi kopeerides ja tihti peale saavad nad alles kolm sekundit enne surma aru, et ta ei uskunudki seda, mida tegelikult sügaval sisimas tahtis uskuda, sest massipsühhoos oli uskuda midagi muud. Selle inimgrupi loosung võiks olla „ole see, kes sa tahad olla” , nad usuvad, et nad ongi erilised. Tegelikkuses on nad lihtsalt meedia mõju alla surutud üksteise kopeerijad.

Kolmandasse ja tegelikult kõige targemasse gruppi kuuluvad need inimesed, keda tihti näeme unistamas ja omas mullis olemas. Nendel inimestel on endi arusaamad asjadest ja neid on lihtne mõne argumendiga muuta. Need inimesed ajavad oma asja ja usuvad seda, mida tahavad uskuda. Nende prioriteedid ja tõekspidamised kujunevad ajaga, eluga. Nad päris täpselt ei tea, mida nad tahavad, aga nad leiavad oma elule eesmärgi enne seda „liiga hilja” aega. Nad ei kopeeri teineteist ega ole kõigutamatud nagu kivitükid. Nad lihtasalt teevad seda, mis õigeks peavad ega püüa nii põhimõttekindlalt erineda.

Kõigil inimestel on oma arusaamad asjadest ja me kõik tahame massist erineda kuigi iga indiviid on omamoodi eriline. Püüdlused teistest erineda on nii suured, et me ei märkagi kui oleme jälle massi sulandunud ja naerme kellegi üle, kes on halli ja tiheda udu sees märkamatu.Nagu me kõik, sest pada sõimab katelt.Ühed mustad mõelmad.

same-and-diff

Adeele

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: